Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreterliğine vekaleten İsmail Vural getirildi.

25.01.2022

  • Genel Sekreter olarak görev yapan Osman Akyüz’ün emekliliği dolayısıyla görevinden ayrılması sebebiyle boşalan Genel Sekreterlik görevine 1 Şubat 2022’den  itibaren vekaleten İsmail Vural’ın atanmasına karar verildi.

    Akyüz’ün 20 yıldır TKBB’ye, dolayısıyla katılım bankacılığı sektörüne çok değerli katkılar sağladığına  dikkat çeken TKBB Yönetim Kurulu Başkanı İkram Göktaş, “TKBB’nin kuruluşundan itibaren katılım  bankacılığının gelişiminde her zaman yol gösterici olarak sektöre çok önemli bir katma değer sağladı.  20 yıldır genel sekreterlik görevini yürüten Akyüz, bilgisi, deneyimi ve özverili çalışmalarıyla  Birliğimizin bu günlere gelmesinde üstlendiği rolü çok büyük bir başarıyla yürüttü. Sektörümüze ve  Birliğimize yaptığı değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yaşamının yeni döneminde başarılar diliyorum.” dedi.  

    Birliğin kuruluşundan günümüze kadar genel sekreterlik görevini yürüten ve sektör adına yaptığı değerli katkılarından dolayı TKBB Yönetim Kurulu, Akyüz’e hediye takdim etti. 

    Genel Sekreter Vekilliğine getirilen İsmail Vural’ı tebrik eden Göktaş, katılım bankacılığı alanında sahip  olduğu bilgi ve deneyimle katılım finans ekosisteminin hedeflerinin gerçekleştirmesine önemli katkılar  sağlayacağını ve sektörü ileriye taşıma konusunda üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceğine  inandığını ifade etti.  

    İsmail Vural, 25 yıllık sektör tecrübesine sahip olup, 2018’den beri TKBB’de Genel Sekreter Yardımcısı görevini yürütmekteydi.