Basın Bültenleri > KATILIM FİNANS Dergisi Yayın Hayatına Başladı > KATILIM FİNANS Dergisi Yayın Hayatına Başladı

> >

Basın Bültenleri > KATILIM FİNANS Dergisi Yayın Hayatına Başladı

>

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB)’nin kurumsal iletişim yayını olarak titizlikle hazırlanan Katılım Finans Dergisi, “ Faizsiz Bankacılık” ekosistemindeki güncel gelişmeleri okuyucularıyla buluşturuyor.

Basın Bülteni                                                                                                                                 11.04.2017

TKBB tarafından hazırlanan “Katılım Finans Dergisi”, Nisan ayı itibariyle yayın hayatına başladı. İki ayda bir yayınlanacak dergi, faizsiz bankacılık sektöründeki güncel gelişmelere ışık tutacak güvenilir içeriğiyle önemli bir referans noktası olmayı amaçlıyor.

Katılım Finans Dergisi, ilk sayısında kapak konusunu,  “Dünden Bugüne Türkiye’de Katılım Bankacılığı” konusuna ayırdı. Bu kapsamda, 1980’lerden günümüze katılım bankacılığı fikrinin Türkiye’de ortaya çıkma sürecine, bu sürece katkısı olan uzman akademisyenlere ve siyasetçilere yer verildi. Katılım Bankacılığının kilometre taşları, piyasaya sunduğu ürünler, sektörle teması olan iş dünyası ve kültürel bölümler ele alındı.

TKBB Genel Sekreteri Osman Akyüz’le yapılan bir röportajın da olduğu sayıda “Malezya” konulu bir yazı da kaleme alındı. Ayrıca İslam Hukuku Uzmanı Doç. Dr. İshak Emin Aktepe’nin kaleminden Murabaha konusu işlendi.
Ayrıca iş dünyasından katılım bankaları müşterisi olan Kastamonu Entegre ile geniş bir röportaja yer verildi. Katılım bankacılığını hem kurumsal hem de bireysel olarak kullanan ve açık hava reklam sektöründe faaliyet gösteren Orion Reklamın sahibi Şevket Aksoy’la da bir röportaj gerçekleştirildi.

Bireysel Emeklilik Sistemi’ni ve sisteme otomatik katılımının mercek altına alındığı Katılım Finans Dergisi’nde ayrıca Willis Towers Watson Türkiye, Risk ve Yazılım Danışmanlığı Direktörü Evrim Köksal Arkut’un da BES ile ilgili yorumlarına da yer verildi.

Derginin teknoloji bölümünde ise, siber saldırı konusu masaya yatırıldı. Katılım bankalarının IT departmanlarından alınan görüşler yer aldı.

Katılım Finans Dergisi, katılım bankacılığı ekosistemindeki tepe yöneticilere, sektör çalışanlarına ve şubeler vasıtasıyla sektör müşterilerine ulaşmayı hedeflemektedir. Ayrıca iş dünyası, akademisyenler, bürokratlar, kamu kuruluşları gibi sektörün gelişimine katkı sunan farklı kitlelerin de başucu dergisi olmayı amaçlamaktadır.

Katılım Finans Dergisinin zengin içeriği ve daha fazlası düzenli olarak www.katilimfinansdergisi.com.tr adresinden takip edilebilecek. 

Detaylı Bilgi İçin : CPR İletişim  Ayça Sinanoğlu     ayca@cpr.com.tr   0549 743 78 05 - 0212 246 20 12
albaraka
kuveyttürk
türkiyefinans
vakifkatilim
ziraatkatilim