TKBB ile TDV Arasında Bağış Protokolü İmzalandı

Basın Bülteni                                                                                                                                                      27 Aralık 2018

Türkiye Katılım Bankaları Birliği(TKBB) ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) arasında bağış protokolü imzalandı. İmza töreninde yükseköğrenim öğrenci yurdu olarak kullanılacak gayrimenkulün bağışı gerçekleşti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özdemir, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat ve  TKBB Yönetim Kurulu üyelerinin katılımlarıyla 26 Aralık 2018 tarihinde TKBB ile TDV arasında bağış protokolü imzalanmıştır. TKBB adına Sayın Özdemir ve TDV adına Sayın Erbaş’ın imzaları attığı törende yükseköğrenim öğrenci yurdu olarak kullanılacak gayrimenkulün bağışı gerçekleşmiştir.

İmza öncesinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Sayın Erbaş, “Faizsiz finans kurumlarının, TDV ile bu şekilde iş birliği yapmış olması hem milletimize hem de yurt içinde ve dışında hayrı ulaştırmamız gereken kardeşlerimiz adına büyük bir gelişme sağlayacaktır. Kurumlarımızın yetkililerine buradan teşekkür ediyorum. Allah hayırlara vesile eylesin” dedi.
 
TKBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özdemir ise yaptığı konuşmada, “Katılım bankaları birçok yatırıma, projeye imza atmış kurumlar. Tabii en büyük yatırım da insana yapılan yatırımdır. Bu protokolle de buradan yetişen insanlarımızdan, öğrencilerimizden, Türkiye’nin ilim, fikir ve sanat dünyasına yön verecek şahıslar yetişmesini ümit ediyoruz. Medeniyet mücadelemize katkı sağlayacak insanların yetişmesine vesile olsun ümidiyle bu projeye imza atıyoruz. Vatanımıza, milletimize, memleketimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İmzalanan bağış protokolü çerçevesinde; TKBB tarafından Bursa İli, Nilüfer İlçesi, 1194 metrekare sahalı gayrimenkulün 6.500.000 TL bedelle satın alınmak üzere, TDV’na bağış yapılacaktır. Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu olarak tahsis edilecek gayrimenkulün adı “Türkiye Diyanet Vakfı- Abdullah Tivnikli Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu” olacaktır. Sözkonusu gayrimenkul, muhtaç öğrencilerin ücretsiz barındırılması için kullanılacaktır.