QFC ile İlişkiler

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ile bölgenin önde gelen finans ve iş merkezi Katar Finans Merkezi (QFC), Türkiye ve Katar'da finans sektörünün gelişimini desteklemek amacıyla 16 Mart 2023 tarihinde Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. Mutabakat Zaptı, üye kuruluşları arasında karşılıklı yarar sağlayan iş birliği yoluyla tarafların ortak çıkarlarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Anlaşmaya göre, QFC ve TKBB, Katılım bankacılığı ve finans alanındaki gelişmelerle ilgili ortak platformlar, zirveler, forumlar, konferanslar, seminerler, web seminerleri ve diğer etkinlikleri düzenlemek için birlikte çalışma kararı aldı.

Bu iş birliğiyle ayrıca ortak eğitim ve değişim programlarının düzenlenmesi, veri ve bilgi paylaşımının kolaylaştırılması, ayrıca Türkiye ile Katar Katılım Bankaları arasında doğrudan muhabirlik ilişkilerine katkıda bulunulması hedefleniyor.

Basın Bülteni için: https://tkbb.org.tr/haber/qfc-ile-tkbb-turkiye-ve-katar-finans-sektorunun-gelisimini-desteklemek-icin-guclerini-birlestirdi-089456 

QFC Web Sayfası: https://www.qfc.qa/en